W przypadku rozwarsteń przeszczep stentu zasadniczo odtwarza sekcję, która rozerwała.

Chcesz więcej porad od naszych ekspertów od dobrego samopoczucia? Subskrybuj już dziś, aby otrzymywać cotygodniowe e -maile naszych najnowszych wskazówek.

Aby znaleźć lekarza lub zarejestrowanego dietetyka w Henry Ford, odwiedź Henryford.com lub zadzwoń pod numer 1-800-436-7936.

Patricia Jurek, Rd, MBA, jest kierownikiem Henry’ego Forda Macomb Hospital’s Hospital’s Centrum zarządzania wagą. Dowiedz się więcej o Patricii.

Kategorie: Feelwell

Tagi: Patricia Jurek, podstawowa opieka, utrata masy ciała

Czy wymiana stawu jest dla Ciebie odpowiednia?

Z czasem zapalenie stawów może spowodować poważne uszkodzenie stawów bioder i kolan. Dla wielu osób wymiana stawów jest najskuteczniejszą opcją łagodzenia bólu, zużycia związanego z zapaleniem stawów. W centrum wymiany stawów Henry’ego Forda oferujemy minimalnie inwazyjne i tradycyjne opcje chirurgiczne w celu skutecznego i bezpiecznego leczenia stawów.

Dowiedz się więcej o wymianie bioder, wymianie kolan i wymianie barków.

Czy jestem kandydatem na wymianę stawu?

Wymiana stawu można rozważyć w każdym wieku, gdy leki, zastrzyki i inne terapie nie łagodzą bólu stawów i obrzęku. W Henry Ford ponad połowa naszych pacjentów ma mniej niż 65 lat. /li>

 • Musisz zatrzymać codzienne czynności lub obudzić się z powodu bólu
 • Regularnie przyjmować środki przeciwbólowe
 • Potrzebujesz laski lub piechurki, aby poradzić sobie
 • Czasami Limp, gdy chodzisz
 • Widoczne uszkodzenia stawów na promieniach rentgenowskich
 • Nie jestem pewien, czy to cię pasuje, weź nasz quiz bólu stawowego, aby pomóc w ocenie.

  Zarządzanie wspólnymi problemami bez operacji

  Jeśli rozważasz nasze opcje wymiany stawów lub jeśli nie jesteś kandydatem do operacji, ty i twój lekarz podstawowej opieki zdrowotnej powinien omówić alternatywne leczenie. Mogą to obejmować:

  Dowiedz się więcej o wspólnej opiece dostępnej za pośrednictwem Henry’ego Forda lub zarejestruj się w klasie zachowania wspólnego.

  ;

  Doświadczenie bólu stawów jest trudne. Brak możliwości chodzenia lub codziennych zadań bez poczucia, że ​​ból jest trudny. Ale z drugiej strony uzyskanie operacji wymiany stawów może być perspektywą nerwową. Skąd więc wiesz, kiedy jesteś gotowy?

  Tutaj, Eddie El-Yussif, D.O., chirurg ortopedyczny z Henry Ford Health System, dzieli listę nieoperacyjnych opcji leczenia do wypróbowania przed operacją wymiany stawów.

 • Niesteroidalne leki przeciwzapalne (NLPZ). Jeśli środki przeciwbólowe, takie jak ibuprofen, nie działają, może nadejść czas na znalezienie trwałego rozwiązania związanego z bólem (tj. Operacji wymiany stawów). Ważne jest jednak, aby zauważyć, że niektórzy ludzie nie mogą wziąć NLPZ, jeśli mają w historii wrzody żołądkowe lub choroby nerek, między innymi problemami zdrowotnymi. Porozmawiaj z lekarzem, aby uzyskać najlepsze rekomendację dla Ciebie.
 • Fizjoterapia. Podczas gdy fizykoterapia nie doda więcej chrząstki do stawu-a chrząstka zużyta jest prawdopodobna, dlaczego odczuwasz ból-terapia fizyczna często pomaga złagodzić objawy poprzez stabilizację stawu, wzmacniając i rozciągając mięśnie i pomagając w równowadze, mówi dr El -Yussif. Pomocne będzie również rutyny fizykoterapii przed operacją, gdy będzie to ważna część powrotu do zdrowia.
 • Wstrzyki kortyzonu. Zastrzyki nie są wymagane przed operacją, ale są opcją, mówi dr El-Yussif. Zastrzyki kortyzonu pomagają zmniejszyć ból i stan zapalny. Efekty mogą trwać około trzech miesięcy.
 • Utrata masy ciała. „Otyłość wywiera dodatkowy stres i presję na stawy”-mówi dr El-Yussif. „Powoduje, że chrząstka zużywa się, co pogarsza problemy ze wspólnymi. Jeśli masz podwyższony wskaźnik masy ciała, zalecamy utratę wagi przed otrzymaniem wymiany stawu – nie tylko po to, aby złagodzić ból, ale także, gdy otrzymasz wymianę stawu, operacja będzie łatwiejsza, a wynik zostanie poprawiony. ”
 • Wiek to kolejny czynnik do rozważenia przed podjęciem decyzji po operacji wymiany stawów. „Nie ma wymogu wiekowego wspólnego wymiany, ale im młodszy jesteś, tym bardziej prawdopodobne jest, że będziesz potrzebować rewizji w późniejszym życiu”, mówi dr El-Yussif. „Mimo że technologia uległa poprawie, wymiany stawów są urządzeniami mechanicznymi i podobnie jak wszystkie urządzenia mechaniczne, mogą ostatecznie zawieść. Wymiana kolana może trwać 30 lat. Ale jeśli masz wymianę kolana, gdy masz 45 lat, istnieje duża szansa, że ​​będziesz potrzebować kolejnej w przyszłości, a poprawki stają się bardziej skomplikowane. ”

  Pod koniec dnia, jeśli konserwatywne zabiegi nie działają, a ból i unieruchomienie wpływają na twoją jakość życia, operacja jest prawdopodobnie najlepszą opcją. „Wspólne zamienniki są w większości bardzo udanymi procedurami, mówi dr El-Yussif. Dziś są one wykonywane z szybszym czasem powrotu do zdrowia. Są one wykonywane jako procedury ambulatoryjne (lub tego samego dnia). Obejmują mniej krwawienia i mniej bólu poprzez multimodalny protokół bólu. Naprawdę zmieniają życie dla większości ludzi. ”

  Chcesz więcej porad od naszych ekspertów? Subskrybuj, aby otrzymywać cotygodniowy e -mail z naszych najnowszych artykułów.

  Aby znaleźć chirurg zastępczy Henry’ego Forda, odwiedź henryford.com/joints.

  Eddie El-Yussif, D.O., jest chirurgiem ortopedycznym z Henry Ford Health System. Jest dyrektorem wspólnego chirurgii ortopedycznej w szpitalu Henry Ford Macomb. Widzi pacjentów w Henry Ford Macomb Health Center – Chesterfield, Henry Ford Macomb Orthopedics – Clinton Township i Henry Ford Medical Center – Royal Oak.

  Kategorie: MoveWell

  Tagi: ortopedyka, wspólne

  Tevar

  Repair o tętniaku piersi klatki piersiowej (TEVAR) jest minimalnie inwazyjną procedurą leczenia wybrzuszeń i łez w górnej części aorty. Nasi doświadczeni chirurdzy prowadzą do korzystania z TEVAR i publikowali i szeroko badali jego zastosowanie w leczeniu górnej (piersiowej) aorty. Chirurdzy naczyniowi w Henry Ford Health System wykonują rocznie od 50 do 60 procedur tevar.

  Pomaganie tak dużej liczbie osób oznacza, że ​​nadal rozwijamy naszą wiedzę i możemy chronić Cię przed zagrażającymi życiu komplikacjami. Jeśli chodzi o złożoną chorobę aorty, lekarze w całym Michigan ufają nam, aby zapewnić swoim pacjentom opticren wyjątkową opiekę.

  Zaplanuj wizytę wideo

  Wizyta wideo u lekarza można zaplanować za pośrednictwem MyChart. Oferuje to taką samą wiedzę o wysokiej jakości opiece zdrowotnej od lekarza, z dodatkową wygodą braku konieczności podróżowania do biura lekarza.

  Dowiedz się więcej o wizytach wideo

  Tevar: Dlaczego warto wybrać Henry’ego Ford?

  Multidyscyplinarny program aorty Henry’ego Forda jest uznawany za naszą doskonałość z TEVAR. Ludzie w Michigan przybywają do naszych chirurgów naczyniowych, ponieważ oferujemy:

  Co to jest tętniak aorty piersiowej?

  Jako największa tętnica, aorta przenosi krew bogatą w tlen z serca do mniejszych tętnic rozgałęzionych w całym ciele. Górna część aorty, aorta klatki piersiowej, zaczyna się w sercu i biegnie przez klatkę piersiową. Dostarcza krew do mózgu, ramion i górnej części ciała.

  Tętniak rozwija się, gdy odcinek ściany tętnicy osłabia i cierpi, powodując wybrzuszenie zewnętrzne. Biorąc pod uwagę silny przepływ krwi w Aorcie, tętniak może nadal rosnąć i może pękać, powodując niekontrolowane wewnętrzne krwawienie. U osób z niekontrolowanym wysokim ciśnieniem krwi nadmierne ciśnienie może powodować niszczycielską łzę w podszewce aorty, prowadząc do rozwarstwienia aorty.

  Zerwane tętniaki i rozwarstwienie aorty są zagrażającymi życiu sytuacji kryzysowych, które wymagają natychmiastowej opieki medycznej. Dowiedz się więcej o tętniakach aorty i rozwarstwieniach aorty.

  Leczenie tętniaków aorty i rozwarstwiania klatki piersiowej

  Lekarze lekający w tętniak aorty piersiowej próbują zapobiegać pęknięciu lub rozdzieleniu. Jeśli masz mały, stabilny tętniak, możesz potrzebować tylko leków i regularnie zaplanować, kontrolować. Szybko rosnące lub duże (około 2 cali lub więcej) tętniaki wymagają naprawy, przy procedurze wewnątrznaczyniowej lub operacji otwartej.

  Rozwarstwiania w aorcie rosnącej, która pozostawia serce i zakręty w łuku aorty, to sytuacje kryzysowe wymagające otwartej operacji. Dane w opadającej aorcie, która rozpoczyna się w łuku i biegnie po klatce piersiowej, często można naprawić za pomocą procedury wewnątrznaczyniowej.

  Nie wszystkie tętniaki piersiowe i rozwarstwienie można uleczyć z procedurą wewnątrznaczyniową. Ściśle współpracujemy z Tobą, aby zdecydować, które podejście zapewni Ci najskuteczniejsze, najdłużej trwałe wyniki.

  Co to jest naprawa tętniaka śródbłonka piersiowego (TEVAR)?

  naprawa tętniaka piersiowego klatki piersiowej. (TEVAR) leczy tętniaki i rozwarstwienie w górnej części aorty, zapewniając minimalnie inwazyjną alternatywę dla operacji otwartych. Jest to procedura cewnika, co oznacza, że ​​twój chirurg używa cienkiej, elastycznej rurki włożonej do nakłucia lub nacięcia w tętnicy.

  Chirurg prowadzi cewnik przez tętnice do obszaru zabiegu, a następnie umieszcza przeszczep stentu, pokrytą tkaniną rurkę o sile metalowej. Przeszczep stentu eliminuje nacisk na tętniak, wzmacniając aorta, aby zapobiec wzrostowi lub pęknięciu tętniaka. W przypadku rozwarsteczek przeszczep stentu zasadniczo odtwarza sekcję, która podwieź.

  Korzyści z podejścia wewnątrznaczyniowego do naprawy tętniaka aorty piersiowej

  Naprawianie tęurysków aorty i rozwarstwiania z podejściem wewnątrznaczyniowym, a nie otwartą chirurgię Zapewnij kilka korzyści:

  Wiele podejść do złożonych tętniaków aorty

  w niektórych częściach aorty klatki piersiowej jest często trudne do naprawy przy tradycyjnym podejściu wewnątrznaczyniowym. Te tętniaki obejmują:

  W Henry Ford, nasi wykwalifikowani chirurdzy naczyniowej rozwijają innowacyjne techniki endowaskularne w celu leczenia tych złożonych Tętniaki aorty. Nasze podejścia obejmują:

  Czego powinienem się spodziewać z Tevar?

  Przy standardowym TEVAR twój chirurg wykonuje procedurę opartą na cewniku w celu uzyskania dostępu do tętniaka aorty lub rozwarstwienia i umieszczenia przeszczepu stentu. Kroki obejmują:

 • Doktor wykonuje nakłucie igły lub małe nacięcie w tętnicy, zwykle w pachwinie.
 • Doktor wprowadza cewnik do nakłucia lub nacięcia, a następnie kieruje go przez tętnicę do obszaru leczenia.
 • Doktor prowadzi przeszczep stentu, rurkę z siatki metalowej (stent ) pokryty cienką tkaniną (przeszczep), przez cewnik do tętniaka lub rozwarstwiania.
 • Przeszczep stentu jest otwarty wewnątrz uszkodzonego obszaru i przymocowany do aorty.
 • Doktor sprawdza obszar wycieków krwi przed usunięciem cewnika i instrumentów.
 • Odzyskiwanie po Tevara

  Po Tevara spędzasz noc na oddziale intensywnej terapii (OIOM). Możesz spodziewać się pobytu w szpitalu po jednej lub dwóch dodatkowych nocach po zabiegu. W razie potrzeby otrzymujesz leki przeciwbólowe, a Twój zespół opieki monitoruje twoje parametry życiowe.

  Podajemy instrukcje przed opuszczeniem szpitala w celu opieki w domu. Ogólny czas regeneracji wynosi około dwóch tygodni po zabiegu.

  Twoje pierwsze wizycie kontrolne zwykle odbywa się około czterech do sześciu tygodni po zabiegu. Wykonujemy skan CT, aby upewnić się, że przeszczep stentu jest na miejscu i nie ma wycieków krwi. Zazwyczaj musisz wrócić za sześć miesięcy i 12 miesięcy, a następnie co roku, aby kontynuować kontrolę i monitorowanie.

  ;

  Jeśli czujesz, że cały czas jesteś głodny, nawet po posiłku nie jesteś sam. W sensie fizjologicznym głód jest wskazówką, że twoje ciało potrzebuje więcej jedzenia. Twój żołądek może czuć się pusty i zszumy. Możesz zauważyć, że czujesz się drażliwy lub zawiesi. Możesz nawet odczuwać zawroty głowy lub równowagę.

  , ale głód może być również oznaką emocjonalnej pustki. Sięgasz po jedzenie, próbując uspokoić siebie lub ze smutku, nudy, a nawet szczęścia. Problem polega na tym, że jedzenie więcej niż twoje ciało musi wspierać codzienne czynności, może wywołać przyrost masy ciała.

  Czym jest głód?

  Głód może być fizyczny, psychologiczny, a nawet kombinacja The Połączenie dwa. Niestety, może być trudno rozróżnić prawdziwy fizyczny głód a emocjonalnym pragnieniem jedzenia.